Wydarzenie jest częścią projektu Lean in STEM

Partnerzy projektu:

 • USA
 • Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji
 • Fundacja Edukacyjna Perspektywy

OFERTA PARTNERSKA

Kim jesteśmy?

Perspektywy Press
to wydawnictwo edukacyjne o blisko 25-letniej tradycji. Wydajemy miesięcznik edukacyjny „Perspektywy”, prowadzimy portal dla uczniów, maturzystów i studentów Perspektywy.pl, organizujemy targi edukacyjne w całej Polsce, gromadzące rokrocznie ponad 2/3 populacji kandydatów do szkół średnich i na studia.

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy”
to organizacja non profit, działająca od 16 lat na rzecz dobra publicznego w dziedzinie edukacji, nauki i kultury. Wspólnie z Centralną i Okręgowymi Komisjami Egzaminacjnymi Fundacja prowadzi ogólnopolskie kampanie edukacyjno-informacyjne pozwalające także na stały monitoring jakości pracy szkół maturalnych. Pod egidą Fundacji przygotowywane są co roku profesjonalne rankingi edukacyjne, w tym Ranking Szkół Wyższych, Ranking Kierunków Studiów, Ranking MBA, Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych, a od czerwca tego roku także I edycja nowego rankingu.

O Rankingu STEM Perspektywy

STEM – czyli Science, Technology, Engineering, Mathematics (nauka, technologia, inżynieria i matematyka)

to te obszary kształcenia, przez które wiedzie najkrótsza ścieżka edukacyjna do nauki, technologii i innowacji.

Celem Rankingu STEM Perspektywy 2015 jest budzenie w młodych ludziach pasji do takich przedmiotów jak matematyka, fizyka, chemia i informatyka – a następnie inspirowanie ich do podejmowania studiów na kierunkach inżynierskich i w naukach ścisłych. Ranking wskaże licea i technika, które najlepiej przygotowują kandydatów na takie właśnie studia.

Przewodniczącym Kapituły Rankingu jest prof. dr hab. inż. Tadeusz Słomka – rektor Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie.

strona rankingowa: www.ranking.perspektywy.pl/stem

Konferencja „Lean in STEM”

Konferencja „Lean in STEM” oraz Gala Rankingu STEM Perspektywy 2015

Uroczyste ogłoszenie wyników rankingu odbędzie się 30 czerwca br. w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie podczas konferencji „Lean in STEM” poświęconej promowaniu kariery w obszarze STEM. W konferencji – organizowanej wspólnie przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji, Ambasadę USA w Warszawie i Fundacja Edukacyjna Perspektywy – uczestniczyć będą przedstawiciele uczelni i przemysłu, dyrektorzy liceów i techników, młodzi naukowcy i goście zagraniczni.

Strona konferencji: www.leaninstem.pl/konferencja

Korzyści

Partner Rankingu otrzymuje następujące korzyści promocyjne:

 • Wystąpienie (2 minuty) podczas Gali Rankingu
 • Udział we wręczaniu dyplomów laureatom
 • Udział w konferencji prasowej poprzedzającej Galę
 • Przekazanie uczestnikom Gali materiałów promocyjnych Firmy
 • Punkt informacyjny w foyer Gali
 • Logo Partnera w czerwcowym wydaniu Miesięcznika edukacyjnego „Perspektyw”
 • 1-kolumnowa prezentacja Partnera (reklama/artykuł/wywiad) w miesięczniku „Perspektywy”
 • Billboard na stronie głównej Perspektywy.pl na 1 m-c (od 30 czerwca 2015 r.)
 • Mailing do imiennej ogólnopolskiej bazy studentów (208 898 rekordów)

Cena pakietu partnerskiego: 20 000 zł netto

Dystrybucja czerwcowego numeru Miesięcznika Edukacyjnego „Perspektywy”
w nakładzie 35.000 egzemplarzy. Poza dystrybucją w sieci kiosków i salonów prasowych w całej Polsce, czerwcowy numer zostanie wręczony wszystkim gościom finału Rankingu STEM Perspektywy 2015, a także przesłany nieodpłatnie do 500 najlepszych liceów i 400 techników w całym kraju oraz przekazany do działów HR firm zaangażowanych w projekt Lean STEM.

50.000 egzemplarzy elektronicznej wersji pisma
trafi na imienne adresy ponad 36.000 uczniów klas maturalnych, a także do dyrektorów 2460 liceów ogólnokształcących, 2160 techników, 7420 gimnazjów oraz na indywidualne adresy nauczycieli klas maturalnych i do większości doradców edukacyjno-zawodowych w Polsce. Zapewni to maksymalnie szerokie nagłośnienie wyników Rankingu STEM 2015 oraz jego Partnerów.

Uwaga: oferta jest ważna do 19 czerwca 2015 r.

Najbardziej opiniotwórczy miesięcznik w Polsce

W czerwcu 2014 r. ogłoszono wyniki Jubileuszowego Raportu „Najbardziej opiniotwórcze media w Polsce”. „Perspektywy” – obok „Forbes” – uznane zostały przez Instytut Monitorowania Mediów za najbardziej opiniotwórczy miesięcznik dekady 2004-2013.

Według badań przeprowadzanych cyklicznie przez Instytut Monitorowania Mediów miesięcznik edukacyjny Perspektywy należy do grupy TOP 10 najbardziej opiniotwórczych polskich mediów, będąc zarazem najbardziej opiniotwórczym miesięcznikiem!

Przykładowo, w maju 2014 (miesiąc publikacji rankingu) Perspektywy były na 7. miejscu w Polsce, wyprzedzając m.in. Politykę, Newsweek, TOK FM, telewizję TVN, Dziennik Gazetę Prawną. Natomiast w styczniu 2015 „Perspektywy” zajęły 9. miejsce wśród wszystkich krajowych mediów, wyprzedzając m.in. TVN, Politykę, Wprost, Program I PR oraz Onet. pl. W grupie miesięczników Perspektywy były bezkonkurencyjne, wyprzedzając drugiego w kolejności Forbesa o kilka długości.

Dodać należy, że Perspektywy są jedynym pismem z obszaru edukacji, nauki i technologii, na które powołują się inni. Ranking opiniotwórczości polskich mediów przygotowuje Instytut Monitorowania Mediów, lider polskiego rynku analiz prasowych.

Rankingi Perspektyw w internecie

Portal Perspektywy.pl odwiedziło w maju 2014 roku 393.510 unikalnych użytkowników, z czego 68.472 złożyło wizytę na naszych stronach w dniu ogłoszenia wyników Rankingu Szkół Wyższych 2014. Skokowy wzrost zainteresowania wynikami współzawodnictwa uczelni pokazują wyniki wygenerowane z Google Analytics w styczniu tego roku (miesiąc publikacji Ogólnopolskiego Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych Perspektywy 2015):

Kontakt

Chętnie spotkamy się z Państwem w celu omówienia współpracy przy tym projekcie. Informacji udziela:

Joanna Lisiecka, tel. 696 483 349, e-mail: j.lisiecka@perspektywy.pl

Partnerzy konferencji "Lean in STEM"

Partner Główny Rankingu STEM Perspektywy:

Ambasada USA, Fundacja Edukacyjna Perspektywy,
Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego,
Pełnomocnik Rzadu ds. Równego Traktowania, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju
Bosch, Cisco, P&G, Intel, SAP, Schneider Electric, Siemens, Dziennik Gazeta Prawna, TVP Regionalna


Patroni medialni: